37 ddcecChoroby psychiczne to poważny problem, który dotyka miliony ludzi każdego roku. Sama depresja dotyka ponad 300 milionów ludzi na całym świecie i może mieć trwały wpływ na życie jednostki. Nawet najbardziej odporne osoby mogą zmagać się z diagnozą depresji, zwłaszcza jeśli nie mają wielu zajęć lub hobby, które by je wspierały. Może być trudno nawet wstać z łóżka, kiedy czujesz się słabo i najprostsze zadania są dla ciebie wyzwaniem. Dlatego dodanie nowych zajęć i hobby do swojego życia może przejść długą drogę w pomaganiu w radzeniu sobie z depresją i w rezultacie poprawić swoje zdrowie psychiczne. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zwiększyć swoje zdrowie psychiczne poprzez działania takie jak joga, medytacja, taniec, sport i inne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o niektórych z najlepszych sposobów na poprawę zdrowia psychicznego po diagnozie depresji z tych zaufanych źródeł:

Ćwiczenie

Ćwiczenia mogą być niezwykle potężne dla poprawy zdrowia psychicznego. Chociaż dla osób cierpiących na depresję rozpoczęcie nowej aktywności może być trudne, może być ona niezwykle pomocna w zakresie zarządzania objawami depresji. Badanie opublikowane w Journal of Health Psychology wykazało, że ćwiczenia aerobowe mogą poprawić nastrój i zmniejszyć objawy depresji.

Badanie sugeruje również, że samo ćwiczenie może pomóc w zmniejszeniu objawów depresji, nawet bardziej niż inne działania, takie jak joga i medytacja. Wykazano również, że ćwiczenia mają długoterminowe korzyści w zakresie zmniejszenia ryzyka wystąpienia depresji i poprawy ogólnego stanu zdrowia psychicznego. Ponieważ ćwiczenia uwalniają endorfiny w organizmie, mogą być pomocne w poprawie nastroju i zmniejszeniu uczucia niepokoju.

Joga i medytacja

Joga i medytacja to dwie aktywności, które są często wykorzystywane jako metody redukcji stresu i zdrowia psychicznego. Działania te są często stosowane jako część planu leczenia depresji. Podczas gdy oba mogą być pomocne w zarządzaniu objawami depresji, mają one również dodatkową korzyść pozwalającą na spędzanie czasu w samotności. Joga i medytacja są zarówno doskonałe działania dla spędzania czasu w samotności.

Jeśli zmagasz się z depresją, bycie samemu ze swoimi myślami może być trudne. Te działania mogą pomóc Ci skupić się na czymś pozytywnym i wypchnąć negatywne myśli z głowy. Medytacja i joga mogą również pomóc Ci stać się bardziej zestrojony z siebie i swoich myśli. Może to być pomocne w zmniejszeniu uczucia wstrętu do siebie lub żalu i może pomóc Ci dowiedzieć się więcej o sobie.

Taniec

Taniec to wyjątkowe hobby, które może być niezwykle pomocne w zarządzaniu objawami depresji. W rzeczywistości, terapia tańcem jest uznanym rodzajem terapii, która może być pomocna w zarządzaniu objawami depresji. Terapia tańcem może być pomocna na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, może być twórczym ujściem, które pozwala wyrazić siebie i odkryć swoje emocje poprzez ruch. Po drugie, może być formą ćwiczeń, które mogą pomóc w zarządzaniu objawami depresji. Po trzecie, taniec może pozwolić Ci spędzić czas z innymi, co może pomóc Ci uniknąć uczucia izolacji. Taniec może być świetnym sposobem na poprawę nastroju i radzenie sobie z objawami depresji. Może być również terapeutyczny, ponieważ pozwala puścić swoje zahamowania i wyrazić siebie.

Gry

To może brzmieć głupio, ale granie w gry może przejść długą drogę, jeśli chodzi o zwiększenie swojego zdrowia psychicznego. To może być łatwe do uzyskania zawinięte w negatywnych myśli, gdy jesteś w depresji. Granie w gry może pomóc Ci pozbyć się tych negatywnych myśli i zwiększyć swoje zdrowie psychiczne. Badanie opublikowane w Journal of Clinical Psychology wykazało, że zarówno gry planszowe, jak i komputerowe mogą być pomocne w zmniejszaniu objawów depresji. Sugeruje się, że granie w gry może pomóc Ci pozbyć się depresyjnych myśli, poprawić nastrój i zapewnić ujście dla Twoich emocji.

Znajdź hobby

Poprawianie swoich umiejętności poprzez nowe hobby lub działalność jest również świetnym sposobem na zwiększenie swojego zdrowia psychicznego. Robienie czegoś, co pozwala ci stać się lepszą wersją siebie może być niezwykle wzmacniające i może zwiększyć twoje zdrowie psychiczne w procesie. Istnieje wiele umiejętności, nad którymi można pracować, takich jak pisanie, gotowanie, sztuka, sport i inne. Praca nad nową umiejętnością może być świetnym sposobem na zwiększenie zdrowia psychicznego i zapewnić poczucie spełnienia po drodze. Choć może się to nie wydawać, doskonalenie swoich umiejętności może być niezwykle pomocne w zarządzaniu objawami depresji. Łatwo jest pogrążyć się w myślach i skupić się na swoich depresyjnych myślach, kiedy jesteś w depresji. Praca nad nową umiejętnością zapewnia ci coś innego, na czym możesz się skupić i może pomóc ci uniknąć wpadnięcia w depresyjne myśli.

Zdrowie psychiczne jest ważną częścią ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Choroba psychiczna dotyka około jednej na pięć osób i często pozostaje niezdiagnozowana. Ważne jest, aby rozpoznać znaki ostrzegawcze depresji i szukać pomocy, jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, doświadcza objawów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, doświadcza objawów depresji, ważne jest, aby szukać pomocy. Nie musisz przechodzić przez to sam. Istnieje wiele sposobów na poprawę swojego zdrowia psychicznego, takich jak ćwiczenia, joga, medytacja i taniec. Istnieje również wiele hobby, które możesz wypróbować, jak np. doskonalenie swoich umiejętności, granie w gry czy nauka nowego języka.