Najlepsze powody, by kupić parę butów do bieganiaNie jest tajemnicą, że bieganie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie formy. Nie jest również zaskoczeniem, że coraz więcej osób podejmuje się biegania w dzisiejszych czasach. Według Statista, liczba biegaczy na świecie wzrosła prawie dwukrotnie z 125 milionów w 2006 roku do około 225 milionów w 2016 roku. Przy tak gwałtownym wzroście jest niemal pewne, że ten trend nie zniknie w najbliższym czasie. Więc jakie są niektóre dobre powody, aby zainwestować w parę butów do biegania? Jest to dość uniwersalna prawda, że każdy, kto chce zacząć biegać, potrzebuje butów specjalnie wykonanych do biegania. Istnieje wiele zalet kupowania wysokiej jakości butów treningowych niż po prostu rzucanie na swoje codzienne trampki. Buty do biegania oferują najwyższy komfort i wsparcie, a także zapewniają doskonałą amortyzację, co pomaga zmniejszyć ryzyko urazu podczas nowej rutyny.

Buty do biegania na bieżni

W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie jest to możliwe. W związku z tym, że bieżnie są notorycznie obciążane przez dolne partie ciała, buty do biegania na bieżni są zaprojektowane tak, aby pomóc zmniejszyć ten wpływ. Buty do biegania na bieżni są wykonane z grubszymi podeszwami, które pomagają zapewnić lepszą amortyzację podczas biegu po pasie bieżni.

To zmniejszy wpływ na Twoje stawy, mięśnie i plecy, co pozwoli Ci biegać dłużej i z mniejszym bólem. Buty do biegania na bieżni są również wykonane z podeszwą antypoślizgową, która pomaga butom lepiej trzymać się pasa bieżni, dzięki czemu nie poślizgniesz się i nie upadniesz tak łatwo. Buty te mają również często grubszą piętę, dzięki czemu możesz uderzyć w ziemię z większą siłą podczas biegu, co jest ważne na bieżni, ponieważ nie korzystasz z dobrodziejstwa grawitacji, tak jak w przypadku butów na zewnątrz.

Buty do biegania po drogach

Buty do biegania po drogach są przeznaczone dla biegaczy, którzy wolą biegać po chodnikach lub innych twardych powierzchniach. To obuwie ma grubszą podeszwę i jest zazwyczaj cięższe niż przeciętny but do biegania lub fitness. Dla biegaczy na twardych powierzchniach, grubsza podeszwa jest zaprojektowana, aby pomóc zmiękczyć uderzenie stopy o ziemię. Dodatkowa amortyzacja pomoże również chronić Twoje stawy przed wstrząsami związanymi z bieganiem po twardej powierzchni. Jeśli zamierzasz regularnie biegać po drogach, warto zainwestować w parę butów do biegania po drogach. Dodatkowa amortyzacja i wsparcie pomogą chronić Cię przed urazami i pozwolą Ci biegać dłużej i z mniejszym dyskomfortem.

Obuwie do dojazdów i podróży

Buty do dojazdów do pracy lub podróży to buty do biegania z niską podeszwą i niewielką lub żadną amortyzacją. Są one świetne dla osób, które dużo chodzą lub spędzają dużo czasu podróżując autobusem lub pociągiem. Buty do podróży i dojazdów do pracy są nisko położone, ponieważ nie potrzebujesz grubszej podeszwy, której wymaga chodzenie lub bieganie po bieżni lub twardej nawierzchni. Nie uzyskasz takiego samego wsparcia, ale nie potrzebujesz go. To, co jednak otrzymasz, to but, który jest lekki i łatwy do spakowania i przenoszenia. Lekkie i niskie do ziemi buty do biegania to także świetna opcja dla biegaczy, którzy dopiero zaczynają, ponieważ pozwala przyzwyczaić się do uczucia biegania, zanim całkowicie zużyjesz swoje stawy.

Fitness Shoe

Buty fitness to grubsze buty do biegania o średniej podeszwie, które są świetne do chodzenia lub innych ćwiczeń cardio, które nie są na bieżni lub drodze. Buty do fitnessu są świetnym rozwiązaniem, jeśli głównie wykonujesz treningi w pomieszczeniach, takie jak chodzenie, lub jeśli masz dużo nierównego terenu, po którym biegasz. Mają one grubszą podeszwę środkową, która zapewnia dodatkową amortyzację i wsparcie dla ciągłego zginania i prostowania kostek podczas różnych ćwiczeń.

Buty do biegania dla osób o dużej wadze

Ciężcy indywidualni biegacze często będą korzystać z buta zaprojektowanego do wspierania większej wagi i ograniczania wpływu biegania na stawy. Te buty są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne wsparcie dla indywidualnej stopy, kostki i stawów kolanowych, zapobiegając urazom i zwiększając dystans, który można uruchomić. W przypadku ciężkiej wagi biegacze często noszą neutralne buty do biegania, które mają szerszą skrzynkę na palce, aby zapewnić dodatkową przestrzeń dla szerszej stopy. Dodatkowe miejsce pomoże zmniejszyć nacisk na stopę, zapobiegnie skurczom stóp i zmniejszy ryzyko urazu.

Jeśli jesteś poważnym biegaczem, będziesz chciał zainwestować w wysokiej jakości parę butów do biegania. Potrzeba odpowiedniej pary butów, aby zaspokoić swoje potrzeby, niezależnie od tego, czy preferujesz bieganie na bieżni, bieganie po drogach, czy ćwiczenie w pomieszczeniach w centrum fitness.