Jak pokonać zimę i zachować formę dzięki tym 5 poradom dotyczącym bieganiaZima może być wyzwaniem dla biegaczy. Dni są krótsze, powietrze bardziej suche i trudniej znaleźć pustą drogę. Ale to nie oznacza, że musisz jeszcze rezygnować z ulubionego ćwiczenia. Te wskazówki pomogą Ci utrzymać bieganie podczas zimowych miesięcy, a nawet poprawić swoje wyniki. Nie pozwól więc, by zima powstrzymała Cię przed zasznurowaniem butów i wyruszeniem w drogę, gdy liczy się to najbardziej.

Wypoczywaj - regeneruj się podczas snu

Jeśli chodzi o trening do wyścigu lub próby osiągnięcia celu fitness, jesteś zobowiązany do uderzenia w ścianę w pewnym momencie. Będziesz czuł się zmęczony, niezmotywowany i jakby nic nie działało. To jest często, gdzie ludzie poddają się i zrezygnować. Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na rzeczywiste widząc swój cel przez do końca jest iść do łóżka wcześniej. Kiedy jesteś dobrze wypoczęty, jesteś mniej prawdopodobne, aby uderzyć w ścianę. Możesz obsługiwać więcej stresu, a będziesz miał więcej energii, aby przejść przez swoje treningi i swój dzień.

Biegaj z plecakiem

Bieganie z plecakiem może być dobrym sposobem na wzmocnienie rdzenia i pleców. Ale jest też kilka innych korzyści. Bieganie z plecakiem może być świetnym sposobem na zwiększenie spalania kalorii, ponieważ masz trochę dodatkowej wagi na sobie. Bieganie z plecakiem to także dobry sposób na zwiększenie treningu na wzgórzach. Wzgórza są często niedoceniane, ale mogą naprawdę zrobić różnicę w twoim bieganiu. Jeśli biegasz z plecakiem, staraj się wybrać taki, który jest podobny do wagi, z jaką normalnie biegasz. Jeśli więc normalnie biegasz z 10 kilogramami, spróbuj znaleźć plecak, który waży tyle samo. Bieganie z plecakiem to także dobry sposób na przygotowanie się na zimną pogodę, gdy ta nadejdzie.

Ale co masz zrobić z całym tym nadmiarem ubrań? Po prostu zawiązać je wokół talii. Ubieranie się i używanie wszystkich ubrań, które masz na sobie, może pomóc Ci utrzymać ciepło podczas biegu. Pomoże Ci to również zaoszczędzić energię, ponieważ nie musisz marnować jej tyle, próbując utrzymać ciepło. Założenie szalika i czapki może być proste, a jeśli biegasz na zewnątrz w naprawdę zimnej pogodzie, możesz rozważyć założenie grubszych spodni, a może nawet rękawiczek.

Nie masz czasu na długie trasy? biegaj w miejscu!

Ten może brzmieć trochę dziwnie, ale wysłuchaj nas. Bieganie w miejscu może być świetnym sposobem na przyspieszenie tętna bez konieczności wychodzenia na zewnątrz w zimnie lub na bieżni. Bieganie w miejscu to także świetna opcja dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca. Bieganie w miejscu może pomóc Ci w uzyskaniu dobrego treningu cardio, jednocześnie pracując nad swoim rdzeniem i nogami. Jeśli potrzebujesz dodatkowego bodźca, możesz również dodać kilka skoków i przysiadów, aby uczynić go bardziej intensywnym. Jeśli robisz to wewnątrz, możesz również zmienić to trochę i zrobić to wokół swojego salonu lub kuchni.

Sprawdź swoją formę i trenuj

Wszyscy wiemy, że zima to najlepszy czas na bieganie po wzgórzach. Wzgórza są świetne, ponieważ są nieco bardziej wymagające niż płaskie biegi, ale nie są zbyt dużym wyzwaniem, że zostawią cię zdruzgotanego. Bieganie po wzgórzach w zimie może być wyzwaniem ze względu na warunki pogodowe. Zamiast próbować znaleźć idealne wzgórze do biegania w tym czasie, spróbuj znaleźć kryte miejsce do biegania, gdzie możesz kontrolować warunki. Możesz użyć krytego toru, lub możesz biegać wokół siłowni. Jeśli starasz się utrzymać tętno w górze lub nie masz dostępu do bieżni lub toru, możesz symulować bieg po wzgórzu, robiąc to, co nazywa się interwałami prędkości. Podczas interwałów biegniesz przez pewien czas (lub dystans) z niską intensywnością, po czym następuje okres biegu z wysoką intensywnością.

Nie ma powodu, aby przestać biegać w zimie

Weź pod uwagę te proste wskazówki, a będziesz w stanie nadążyć za swoimi biegami bez względu na to, jaka jest pora roku. Nadal możesz pozostać sprawny w zimie, nawet jeśli wymaga to nieco więcej planowania i wysiłku. Możesz się spakować i założyć parę rękawiczek i ciepłe skarpety. Możesz także przygotować listę ulubionych piosenek, które pomogą Ci przetrwać bieg. Jeśli chodzi o bieganie zimą, musisz być po prostu nieco bardziej ostrożny. Bądź nawodniony i upewnij się, że nie jesteś zbyt długo na zewnątrz. Zachowaj ciepło i upewnij się, że masz na sobie odpowiednią odzież. Co najważniejsze, nie pozwól, by pogoda Cię dopadła. Przy odrobinie dodatkowego wysiłku, zima może być wspaniałym czasem na wyjście i trening.